Żary: Policyjny pościg za kradzionym Oplem. Kierowca spychał radiowóz. Padły strzały!

15 maj 2020
(1 głos)
Żary: Policyjny pościg za kradzionym Oplem. Kierowca spychał radiowóz. Padły strzały! Lubuska Policja

Policjanci z Żar po skutecznym pościgu zatrzymali 26-letniego mężczyznę, który uciekał przed nimi skradzionym wcześniej autem. Szaleniec próbował spychać policjantów poza drogę więc ci musieli użyć broni służbowej. W aucie śledczy znaleźli narkotyki i sprawdzają, czy kierujący nie był pod ich działaniem. Zatrzymany trafił do policyjnego aresztu, gdzie czeka na dalsze czynności.

W czwartek, 14 maja, wieczorem policjanci służby kryminalnej przemieszczając się jedną z ulic w Żarach zauważyli znanego im 26-latka, który według pozyskanych informacji miał poruszać się kradzionym samochodem. Policjanci natychmiast włączyli sygnały świetlne i dźwiękowe w celu zatrzymania kierującego Oplem Combo. Kierowca jednak nie reagował. Przeciwnie, gwałtownie przyspieszył i rozpoczął ucieczkę. Jechał w sposób uniemożliwiający wyprzedzenie go i zatrzymanie. Zajeżdżał funkcjonariuszom drogę, chcąc zepchnąć ich do rowu. Dyżurny zadysponował do pościgu pozostałe patrole będące w służbie.

Opel Combo kierował się w stronę miejscowości Łaz. Tam drogę ucieczki zablokował mu oznakowany patrol. Na widok radiowozu uciekający skręcił do lasu. Funkcjonariusze pojechali natychmiast za nim, kontynuując pościg z włączonymi sygnałami, na które w ogóle nie reagował uciekający. Zajeżdżał on drogę, próbując zepchnąć radiowóz i w ten sposób przerwać dalsze działania. W pewnym momencie możliwość dalszej ucieczki skończyła się z uwagi na duże zalesienie. 26-latek wrzucił wsteczny bieg i zaczął cofać wprost na radiowóz, stwarzając realne zagrożenie dla policjantów. Wówczas jeden z nich podjął szybką decyzję o wykorzystaniu broni służbowej oddając strzały w tylną oponę.

Pojazd się zatrzymał, policjanci natychmiast wybiegli z radiowozu i zatrzymali kierowcę. Podczas przeszukania w pojeździe znaleźli narkotyki zawinięte w woreczek strunowy oraz niewielkie sreberko. Zostały one zabezpieczone do dalszych badań. Mężczyzna podczas czynności był bardzo pobudzony, co wskazywało, że może znajdować się pod wpływem zabronionych środków, wobec czego do badań laboratoryjnych pobrana została krew. Z mieszkańcem powiatu żarskiego podróżowała 28-letnia kobieta, która po czynnościach została zwolniona. Zatrzymany trafił do policyjnego aresztu, gdzie oczekuje na dalsze czynności. Za swoje postępowanie odpowie teraz przed Sądem. 

Źródło: kom. Aneta Berestecka, KPP w Żarach

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.