Kaskadowe pomiary prędkości w Nowej Soli. 22 kierowców dostało mandaty!

15 maj 2020
(1 głos)
Kaskadowe pomiary prędkości w Nowej Soli. 22 kierowców dostało mandaty! Komenda Powiatowa Policji w Nowej Soli

Policjanci nowosolskiej drogówki prowadzili wzmożone działania kaskadowego pomiaru prędkości. Ta ogólnopolska akcja ma przede wszystkim uświadomić i zmniejszyć ilość nieszczęśliwych wypadków. Nadmierna prędkość, brawura i kierowanie w stanie nietrzeźwości – to główne powody utraty prawa jazdy, ale i tego co jest najcenniejsze - życie.

W czwartek, 14 maja, nowosolscy policjanci z wydziału ruchu drogowego prowadzili wzmożone działania w ramach akcji „Kaskada”. Były one bezpośrednio nadzorowane przez I Zastępcę Komendanta Powiatowego Policji w Nowej Soli podinsp. Marcina Bednarczyka oraz Naczelnika WRD podinsp. Mirosława Łuszczaka. Jest to ogólnopolska akcja policjantów ruchu drogowego polegająca na specyficznym rozlokowaniu patroli policyjnych i pomiarze prędkości kierujących. Praca funkcjonariuszy ukierunkowana jest przede wszystkim na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Trendy na polskich drogach są w dalszym ciągu daleko odbiegające od standardów i wskaźników europejskich. Główne przyczyny wypadków drogowych spowodowanych przez kierujących pojazdami są niezmienne – nadmierna prędkość, nieudzielenie pierwszeństwa pojazdu, nieprawidłowe przejeżdżanie przejść dla pieszych, nieprawidłowe wyprzedzanie. Wzmożone działania funkcjonariuszy mają ukierunkować i zmierzać do poprawy bezpieczeństwa na głównych ciągach komunikacyjnych.

W ramach akcji policjanci skontrolowali 31 pojazdów z czego 24 kierowców poruszało się z nadmierną prędkością. Jeden z kierowców poruszał się samochodem pomimo orzeczonego zakazu sądowego. Dwudziestu dwóch zostało ukaranych mandatami karnymi. Każdego dnia policjanci dbają o bezpieczeństwo na drogach powiatu. Rażące przekroczenie prędkości, kierowanie w stanie nietrzeźwości czy powodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym, są podstawą do zatrzymania prawa jazdy. Warto pamiętać, że takie działania uczą kierujących lepszych nawyków kultury jazdy oraz myślenia o konieczności przestrzegania przepisów. Bez wątpienia jednym z bardziej skutecznych narzędzi znajdującym się obecnie na wyposażeniu policji, są pojazdy nieoznakowane z video rejestratorami oraz ręczne mierniki prędkości. Jednak nic nie jest skuteczniejsze od zdrowego rozsądku uczestników ruchu drogowego.

Źródło: mł. asp. Renata Dąbrowicz-Kozłowska, Komenda Powiatowa Policji w Nowej Soli

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.