Protestujący w Bobrownikach naruszyli nietykalność policjantów. Zatrzymano dwie osoby (FILM)

16 maj 2020
(7 głosów)
Autor: 
Nowa Sól: Protestujący w Bobrownikach naruszyli nietykalność policjantów Fot. Weronika Poryszko

Trwa protest w Bobrownikach koło Nowej Soli. Mieszkańcy nie zgadzają się na przejazd przez wieś ciężarówek z materiałem do rekultywacji składowiska odpadów. Dziś protestujący naruszyli nietykalność policjantów.

W Bobrownikach (gmina Otyń) trwa rekultywacja dawnego wysypiska śmieci w okolicach wsi. Od kilku dni przez miejscowość przejeżdżało wiele ciężarówek z odpadami. Mieszkańcy wzięli sprawy w swoje ręce i zaczęli legalnie protestować, blokując drogę na wysypisko.

W sobotę, 16 maja, doszło do kolejnego protestu. Nad ranem mieszkańcy zablokowali jedną ciężarówkę. Nagle dwóch protestujących miało zaatakować policjantów. Reakcja funkcjonariuszy była natychmiastowa. Obaj mężczyźni zostali zatrzymani. To 48 i 42-latek.

Jak ustalił portal NewsLubuski.pl, jeden z mundurowych doznał urazu ręki. - Nie ma i nie będzie przyzwolenia na takie zachowania - podkreśla mł. asp. Renata Dąbrowicz-Kozłowska, rzecznik policji w Nowej Soli. Sytuacja na linii policja - mieszkańcy cały czas jest napięta.

Przeczytaj też: Stypułów: Pijani mężczyźni uciekali na motorowerze. Przewrócili się po 300 metrach

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.