Nocny pościg pod Zieloną Górą. Kierowca wyskoczył z jadącego auta (ZDJĘCIA)

18 maj 2020
(2 głosów)
Autor: 
Nocny pościg pod Zieloną Górą. Kierowca wyskoczył z jadącego auta Fot. KMP Zielona Góra

Policjanci z Zielonej Góry ścigali kierowcę Mercedesa, który nie zatrzymał się do kontroli. W trakcie ucieczki kierowca pod wpływem narkotyków wyskoczył z jadącego pojazdu. Osobówka z pasażerami pojechała dalej i uderzyła w drzewo.

Wszystko wydarzyło się w nocy z soboty na niedzielę, 17 maja. Funkcjonariusze zielonogórskiej policji z Wydziału do walki z Przestępczością Narkotykową prowadził działania operacyjne w jednej z miejscowości powiatu. Policjantów zaciekawił osobowy Mercedes stojący przy drodze.

- Kiedy podjechali do samochodu, kierowca na widok policjantów zaczął odjeżdżać. Funkcjonariusze ruszyli w pościg. Nagle kierujący wyskoczył z samochodu i zaczął uciekać w stronę lasu. Mercedes siłą rozpędu uderzył w konar drzewa. Jak się okazało, wewnątrz było jeszcze troje pasażerów - relacjonuje podinsp. Małgorzata Barska, rzecznik policji w Zielonej Górze.

Jechał pod wpływem narkotyków. Był poszukiwany od 2 lat

Po kilkudziesięciu metrach policjanci zatrzymali 29-letniego kierowcę. Był to mężczyzna bez stałego miejsca zamieszkania, który od dwóch lat ukrywał się przed organami ścigania i był poszukiwany trzema listami gończymi.

Mężczyzna kierował pojazdem po zażyciu narkotyków. - Posiadał przy sobie metaamfetaminę. Ponadto nie miał uprawnień do kierowania. Wyrokiem sądu zostały one zabrane za wcześniejsze kierowanie pod wpływem środków odurzających - dodaje podinsp. Barska.

29-latek ma na sumieniu przeróżne przestępstwa, oszustwa, kradzieże, składania fałszywych zeznań czy uchylanie się od obowiązku alimentacyjnego. Mężczyzna usłyszy wiele zarzutów. Po przesłuchaniu przez policjantów zostanie odwieziony do Aresztu Śledczego w Zielonej Górze.

Pasażer też z narkotykami

Podczas akcji funkcjonariusze z wydziału narkotykowego zatrzymali także 39-letniego zielonogórzanina. W jego mieszkaniu zabezpieczono 5 krzaków konopi indyjskich oraz łącznie niemal 13 gramów marihuany, amfetaminy, metaamfetaminy i heroiny. Mężczyźnie grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Przeczytaj też: Pożar dwóch osobówek w Zielonej Górze. Auta spłonęły doszczętnie (FILM, ZDJĘCIA)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.