Płonie budynek wypełniony drewnem, ogień przeszedł na las! W akcji 9 zastępów straży pożarnej!

20 maj 2020
(3 głosów)
Płonie budynek wypełniony drewnem, ogień przeszedł na las! W akcji 9 zastępów straży pożarnej! OSP Trzciel

Pożar budynku wypełnionego drewnem w miejscowości Świdowiec w powiecie międzyrzeckim. Ogień przeszedł na pobliski las. W akcji 9 zastępów straży pożarnej oraz samolot gaśniczy. 

W środę, 20 maja, około godziny 18:40, dyżurny operacyjny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Międzyrzeczu odebrał zgłoszenie dotyczące pożaru wiaty wypełnionej drewnem w miejscowości Świdwowiec. Z chwilą dojazdu pierwszych zastępów straży pożarnej ogień obejmował już całą wiatę wypełnioną drewnem oraz rozwinął się na pobliski las.

Siły i środki okazały się niewystarczające, do akcji zadysponowano kolejne jednostki oraz dwa samoloty gaśnicze typu dromader. Na miejscu pracuje łącznie 9 zastępów straży pożarnej. Samoloty dokonały już kilku zrzutów wody na płonący obiekt.

Sytuacja wciąż nie jest opanowana. Działania trwają.

Materiały - OSP Trzciel, OSP Lutol Suchy

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.