Spłonął budynek wielorodzinny pod Żaganiem. Dach nad głową straciło kilka rodzin

21 maj 2020
(8 głosów)
Spłonął budynek wielorodzinny pod Żaganiem. Dach nad głową straciło kilka rodzin Fot. Pan Krzysztof P.

Nocny pożar budynku wielorodzinnego w miejscowości Bożnów pod Żaganiem. Z ogniem walczyło łącznie 14 zastępów straży pożarnej. Działania wciąż trwają.

W czwartek, 21 maja, około 2:13, dyżurny operacyjny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Żaganiu odebrał zgłoszenie dotyczące pożaru poddasza budynku w miejscowości Bożnów pod Żaganiem. Na miejsce zadysponowano łącznie 14 zastępów straży pożarnej. Ogień błyskawicznie objął poddasze od długości około 20 metrów i szerokości 12 metrów. Strażacy przez całą noc walczyli z żywiołem.

Wszyscy mieszkańcy budynku ewakuowali się sami przed przyjazdem straży pożarnej. W wyniku pożaru nikt nie został ranny. Jak ustalił portal NewsLubuski.pl, około 15 osób pozostało bez dachu nad głową, jednak wszyscy udali się we własnym zakresie do rodzin. 

Działania na miejscu pożaru wciąż trwają. Strażacy przeprowadzają rozbiórkę strawionych w pożarze elementów budynku oraz dogaszają pojedyncze zarzewia ognia. Przyczyna pożaru nie jest jeszcze znana, ustalą to biegli z zakresu pożarnictwa.

Przeczytaj także - Koń topił się w korycie starej rzeki. Z pomocą przyszli strażacy

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.