Zielonogórscy policjanci z grupy SPEED w akcji. Nieodpowiedzialni kierowcy ukarani! (FILM)

21 maj 2020
(0 głosów)
Zielonogórscy policjanci z grupy SPEED w akcji. Nieodpowiedzialni kierowcy ukarani! Lubuska Policja

Zielonogórscy policjanci działający w specjalnej grupie SPEED namierzyli wczoraj sześciu kierujących, z których każdy przekroczył prędkość o ponad 50 km/h. Rekordziści jechali z prędkością 192 i ponad 212 km/h.

Nie ma i nie może być tolerancji dla kierujących, zwłaszcza tych, których niebezpieczne zachowanie zagraża bezpieczeństwu na drogach, a do takich z pewnością można zaliczyć osoby przekraczające prędkość, która jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych. Kierującym, którzy przekraczają prędkość w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h policjanci zatrzymują prawo jazdy na 3 miesiące, ale po analizie ilości wykroczeń popełnianych przez kierujących poruszających się poza terenem zabudowanym z prędkością o ponad 50 km/h ujawnianych codziennie przez policjantów na drogach, zasadnym wydaje się być planowanie wprowadzenia podobnych zmian także w tych przypadkach – poza terenem zabudowanym.

Pozbawienie możliwości kierowania pojazdami przez 3 miesiące, będzie z pewnością karą na tyle dotkliwą, że może zmusić kierujących do zastanowienia i zdjęcia nogi z gazu. Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego działający w grupie SPEED pełnią służbę na terenie całego województwa lubuskiego. Pojawiają się w miejscach, gdzie najczęściej dochodzi do łamania przepisów Ustawy prawo o ruchu drogowym. Te miejsca są wyznaczane na podstawie analiz prowadzonych od wielu już lat na danym terenie. Dwa dni temu zielonogórscy policjanci SPEED działali na terenie powiatu krośnieńskiego, gdzie zatrzymali 3 prawa jazdy za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h, natomiast wczoraj pełnili służbę na terenie powiatu międzyrzeckiego.

To właśnie tam, w ciągu zaledwie kilku godzin, zatrzymali aż sześciu nieodpowiedzialnych kierujących, z których każdy przekroczył prędkość o ponad 50km/h. Dwaj niechlubni „rekordziści” to kierowcy Audi, którzy jechali po drodze ekspresowej z prędkością 192 km/h i ponad 212 km/h. Dozwolona prędkość na tej drodze wynosi 120km/h. Wszyscy kierujący zostali ukarani mandatami karnymi i otrzymali po 10 punktów karnych każdy. Być może za kilka miesięcy, jeśli wejdą w życie przepisy dotyczące przekraczania prędkości poza terenem zabudowanym, podobni im kierowcy stracą prawa jazdy na 3 miesiące.

W Polsce nie ma dróg, na których można by poruszać się tak szybko. Najwyższa prędkość zgodnie z przepisami Ustawy prawo o ruchu drogowym to 140km/h na autostradach i 120km/h na drogach ekspresowych, dwujezdniowych.

Źródło: podinsp. Małgorzata Stanisławska, KMP w Zielonej Górze

Miłosz Balcerzak

Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.