Pielęgniarka z Zielonej Góry zakażona koronawirusem. Cały oddział w izolacji

21 maj 2020
(51 głosów)
Autor: 
Pielęgniarka z Zielonej Góry zakażona koronawirusem. Cały oddział w izolacji Redakcja/archiwum

Zamknięto oddział wewnętrzny w Szpitalu Uniwersyteckim w Zielonej Górze. To efekt zakażenia koronawirusem potwierdzonego u pracującej tam pielęgniarki. Personel i pacjenci zostali objęci kwarantanną.

W zielonogórskim szpitalu odbywały się rutynowe testy na koronawirusa wśród personelu. Badania potwierdziły zakażenie u jednej z pielęgniarek. Kobieta pracowała na Klinicznym Oddziale Chorób Wewnętrznych.

- Dzisiaj i przez kilka ostatnich dni normalnie była na dyżurze. Oddział jest teraz zamknięty, a pielęgniarka trafiła do izolatki - relacjonuje dla NewsLubuski.pl pracownik lecznicy, który chce pozostać anonimowy.

Oddział w izolacji

Tuż po potwierdzeniu zakażenia u pielęgniarki natychmiast ruszyły wszystkie procedury. - Oddział odizolowano, natomiast personel i pacjenci zostali objęci kwarantanną - mówi Sylwia Malcher-Nowak, rzecznik szpitala w Zielonej Górze.

Pacjenci wymagający hospitalizacji zostali przeniesieni na oddział zakaźny. Pozostali w lepszym stanie zdrowia trafili do specjalnego izolatorium w akademiku Wcześniak. Wkrótce personel ponownie przejdzie testy przesiewowe na obecność COVID-19.

Przeczytaj też: Dąb Chrobry przegrał walkę o życie i nie wypuścił liści. Drzewo obumarło (ZDJĘCIA)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.