Pijany rowerzysta w Sulęcinie. 61-latek wydmuchał ponad 2,5 promila alkoholu

22 maj 2020
(1 głos)
Autor: 
Pijany rowerzysta w Sulęcinie. 61-latek miał ponad 2,5 promila alkoholu Fot. KWP Gorzów Wlkp.

Policyjna akcja "Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego" w powiecie sulęcińskim. To właśnie oni stanęli na drodze 61-letniego rowerzysty. Mężczyzna miał ponad 2,5 promila alkoholu.

Mundurowi od samego rana w czwartek, 21 maja, wyjechali na trasy w zwiększonej ilości patrolu ruchu drogowego. W działaniach wspierali ich funkcjonariusze Żandarmerii Wojskowej.

- Akcja pokazała, że zdecydowana większość użytkowników drogi przestrzega przepisów. Niestety znalazło się również kilka wyjątków potwierdzających regułę - informuje sierż. Klaudia Richter, rzecznik sulęcińskiej policji.

Rowerzysta pod wpływem alkoholu

Uwagę jednego z patroli przykuł 61-letni rowerzysta. Policjanci z drogówki zbadali mężczyznę alkomatem. Rowerzysta miał ponad 2,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

- Ta sytuacja pokazuje, że brak wyobraźni i odpowiedzialności za bezpieczeństwo swoje i innych zdarza się nie tylko po stronie kierowców, ale także po stronie rowerzystów i osób pieszych - podkreśla sierż. Richter.

Przeczytaj także: Potrącenie rowerzysty w Zielonej Górze. Zignorował "stop" i wjechał pod auto

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.