Wybił szybę wystawową o wartości 5 tys. złotych i ukradł łańcuszek o wartości 64 złotych...

23 maj 2020
(1 głos)
Wybił szybę wystawową o wartości 5 tys. złotych i ukradł łańcuszek o wartości 64 złotych... Pixabay.com

Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu wniosek o wydanie wyroku skazującego wobec 39-letniego mężczyzny.

Oskarżonemu zarzucono, że 7 marca 2020 roku w Żarach przez rozbicie szyby w drzwiach wejściowych sklepu obuwniczo-odzieżowego włamał się do pomieszczeń sklepowych, a następnie z jednego ze stoisk dokonał zaboru w celu przywłaszczenia łańcuszka koloru żółtego wraz z zawieszką o wartości 64 zł. W wyniku włamania sprawca spowodował łączne straty w wysokości 5564 zł (5000 zł - wartość rozbitej szyby, 500 zł wartość uszkodzonej odzieży, 64 zł - wartość łańcuszka) na szkodę właściciela sklepu.

Oskarżony przyznał się do zarzucanego mu czynu i złożył wniosek o dobrowolne poddanie się karze. Prokurator wniósł o skazanie go na karę 1 roku pozbawienia wolności oraz obowiązek naprawienia szkody poprzez zapłatę na rzecz właścicielki sklepu kwoty 5500 zł. Skradziony łańcuszek odzyskano.

Źródło: Prokuratura Okręgowa w Zielonej Górze

Miłosz Balcerzak

Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.