Świnia wpadła do szamba w Śmieszkowie koło Sławy. Na ratunek ruszyli strażacy (ZDJĘCIA)

23 maj 2020
(4 głosów)
Autor: 
Świnia wpadła do szamba w Śmieszkowie koło Sławy Fot. OSP Sława, OSP Śmieszkowo

Akcja ratownicza w Śmieszkowie (powiat wschowski). Strażacy pomagali świni, która wpadła do zbiornika z nieczystościami. Nie było łatwo, ale ostatecznie zwierzę udało się uratować.

Niecodzienne zgłoszenie wpłynęło do dyżurnego wschowskich strażaków w sobotnie przedpołudnie, 23 maja, po godzinie 11:00. Okazało się, że na terenie jednego z gospodarstw w miejscowości Śmieszkowo (gmina Sława) w tarapaty wpadł knur, który wleciał do bezodpływowego zbiornika na nieczystości.

Do zdarzenia wysłano zastęp straży pożarnej ze Wschowy oraz ochotników ze Sławy i Śmieszkowa. Ratownicy, którzy pracowali najbliżej nieczystości, byli wyposażeni w aparaty powietrzne. Wszystko po to, by odizolować się od trujących, śmiertelnych gazów.

Wyciągnięcie około 350-kilogramowej świni było prawdziwym wyzwaniem. W jej wydobyciu przez wąski otwór studzienki pomogła ładowarka.

Przeczytaj też: Poważny wypadek na krajowej "27" pod Zieloną Górą. Dwie osoby ranne (ZDJĘCIA)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.