Zamknięto szpital w Ciborzu. Dwie osoby z personelu są zakażone koronawirusem

23 maj 2020
(25 głosów)
Autor: 
Zamknięto szpital w Ciborzu. Dwie osoby z personelu są zakażone koronawirusem Fot. WSSdNiPC Cibórz

Potwierdzono zakażenie koronawirusem u dwóch pracowników Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego dla Nerwowo i Psychicznie Chorych w Ciborzu. Placówka została całkowicie zamknięta dla osób z zewnątrz.

Obecność koronawirusa wśród personelu szpitala w Ciborzu została już oficjalnie potwierdzona. Wiadomo, że mówimy tu o dwóch osobach - kobiecie i mężczyźnie. Są one w dobrym stanie i przebywają na izolacji.

Jak poinformowała rzecznik wojewody lubuskiego Aleksandra Chmielińska-Ciepły, szpital został zamknięty dla osób z zewnątrz. Pacjenci przebywający w lecznicy nie są zagrożeni, bo zabezpieczono już inny personel medyczny.

Nie wiadomo, kiedy wirus pojawił się u zakażonych. - Personel cały czas pracował, dlatego sanepid będzie badał kolejne próbki od pozostałych pracowników szpitala. Docelowo planuje się przebadać wszystkie osoby - tłumaczy Chmielińska-Ciepły.

Aktualizacja: Obecność koronawirusa potwierdzono u kolejnego, trzeciego pracownika szpitala. Kobieta jest w stanie dobrym i przebywa na izolacji domowej.

Przeczytaj też: Pielęgniarka z Zielonej Góry zakażona koronawirusem. Cały oddział w izolacji

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.