Długa plama oleju koło Krosna Odrzańskiego. Ciągnęła się przez około 10 km (ZDJĘCIA)

23 maj 2020
(1 głos)
Autor: 
Długa plama oleju koło Krosna Odrzańskiego Fot. OSP Osiecznica, OSP Dąbie

Dziesięć zastępów straży pożarnej usuwało długą plamę oleju pod Krosnem Odrzańskim. Substancja była rozlana na trasie Osiecznica - Maszewo.

Według wstępnych szacunków ropopochodna plama miała około 10 kilometrów długości.

Do neutralizacji cieczy wyjechały trzy zastępy straży pożarnej z Krosna Odrzańskiego. W działaniach wspierało ich też siedem samochodów z pobliskich jednostek OSP, m.in. z Bytnicy, Dąbia, Osiecznicy i Połęcka.

Strażacy usuwali plamę przez ponad dwie godziny. Obecnie nie wiadomo jeszcze, skąd dokładnie wydobyła się substancja.

Przeczytaj też: Świnia wpadła do szamba w Śmieszkowie koło Sławy. Na ratunek ruszyli strażacy (ZDJĘCIA)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.