Gubin: Policja zatrzymała busa z toną nielegalnego tytoniu! (FILM, ZDJĘCIA)

28 maj 2020
(1 głos)
Gubin: Policja zatrzymała busa z toną nielegalnego tytoniu! Lubuska Policja

Policjanci z Gubina udaremnili wprowadzenie do obrotu ponad tony nielegalnego tytoniu. Szacunkowa wartość strat, jakie Skarb Państwa mógłby ponieść z tytułu nieopłaconego podatku akcyzowego, to blisko 700 tys. złotych. Do sprawy zatrzymano czterech mężczyzn.

Do zatrzymania czterech mężczyzn podejrzewanych o sprowadzanie na terytorium kraju nielegalnego tytoniu doszło w poniedziałek, 25 maja w Gubinie. Funkcjonariusze zatrzymali do kontroli dwa busy. Okazało się, że przestrzeżeń ładunkowa jednego z nich wypełniona jest kartonami z liśćmi tytoniu, a w drugim widoczne były palety oraz pozostałości po suszu tytoniu. Oba pojazdy wraz z ładunkiem zostały zatrzymane. Łącznie kryminalni zabezpieczyli ponad 1200 kg tytoniu bez polskich znaków akcyzy. Ponadto w wyniku dalszych czynności mundurowi w jednym z samochodów ujawnili marihuanę i amfetaminę. Narkotyki były własnością 30-letniego mieszkańca woj. wielkopolskiego. Środki odurzające policjanci znaleźli również przy 24-latku. Trzech mieszkańców woj. dolnośląskiego i mieszkaniec woj. wielkopolskiego zostali zatrzymani do wyjaśnienia. Gdyby nielegalny susz tytoniowy trafił na rynek Skarb Państwa z tytułu niezapłaconego podatku akcyzowego straciłby blisko 700 tys. zł.

W środę, 27 maja mężczyźni zostali doprowadzeni do Prokuratury Rejonowej w Krośnie Odrzańskim gdzie zastosowano wobec nich środki zapobiegawcze. 30 i 46-latek usłyszeli zarzut wprowadzenia na terytorium kraju wyrobów akcyzowych w postaci liści tytoniu bez ich uprzedniego oznaczenia znakami akcyzy oraz bez ujawnienia właściwemu organowi podatkowemu, uchylając się w ten sposób od opodatkowaniu VAT, natomiast 20 i 24- latek zarzut nabycia od ustalonych osób nielegalnego tytoniu. Ponadto 30 i 24-latek odpowiedzą także za posiadanie narkotyków. Zgodnie z kodeksem karnym skarbowym przestępstwa te zagrożone są karą grzywny do 720 stawek dziennych oraz do 3 lat pozbawienia wolności. Natomiast za posiadanie narkotyków grozi im kara pozbawienia wolności do lat 3.

Źródło: podkom. Justyna Kulka, Komenda Powiatowa Policji w Krośnie Odrzańskim

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.