Świebodzin: Kobieta źle się poczuła. Radiowozem na sygnałach trafiła do szpitala!

29 maj 2020
(5 głosów)
Świebodzin: Kobieta źle się poczuła. Radiowozem na sygnałach trafiła do szpitala! Lubuska Policja

Podczas przejazdu na interwencje uwagę policjantów zwróciła kobieta, wzywająca pomocy machając ręką. Miała ona wyraźny niedowład lewej części ciała. Podejrzewając u kobiety wylew policjanci natychmiast na sygnałach przewieźli ją do szpitala. Do ich pierwotnej interwencji został skierowany inny patrol. Dla wszystkich policjantów zawsze priorytetem będzie ratowanie życia.

Ratowanie życia to najwyższy priorytet dla wszystkich służb. Dlatego też podczas interwencji to właśnie ratowanie życia i zdrowia determinuje pierwsze czynności policjantów. Ma to początek już na poziomie zgłoszenia. Oficerowie Dyżurni, kiedy otrzymują informacje o konieczności skierowania patrolu, na podstawie właśnie tego kryterium, ocenić muszą gdzie ta pomoc potrzebna jest najbardziej. Zdarzają się jednak sytuacje, które wymuszają skorygowanie hierarchii i odstąpienie od jednej interwencji, by podjąć inną, w której czas gra główną rolę.

Jedno z takich zdarzeń miało miejsce w środę, 27 maja chwilę po godzinie 20 w Świebodzinie. Patrol skierowany na interwencję, która bez wątpienia była pilna podczas przejazdu został zatrzymany przez kobietę stojącą na chodniku. Próbowała ona jedną ręką machać do policjantów. Ruchy kobiety oraz pozycja jej lewej części ciała sugerowały niedowład. Z trudem powiedziała policjantom, że bardzo źle się czuje. Mówiła, że drętwieje jej lewa strona twarzy oraz ręka. Powyższe symptomy mogły wskazywać na wylew. Policjanci natychmiast poinformowali o sytuacji dyżurnego, a ten na ich pierwotną interwencję skierował inny patrol.

Funkcjonariusze zabrali kobietę do radiowozu i pilnie z użyciem sygnałów pojazdu uprzywilejowanego przetransportowali ją do szpitala. Tam kobieta została przekazana pod opiekę personelu. Zdarzenia wymuszające dynamiczną zmianę i szybkie podejmowanie decyzji to jedna z cech pracy policjantów. Podczas służby, w trakcie interwencji może wydarzyć się każdy scenariusz, ponieważ pisze go życie.

Źródło: mł. asp. Marcin Ruciński, Komenda Powiatowa Policji w Świebodzinie

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.