Zielona Góra: Staranował płot i uziemił śmigłowiec LPR. Namierzono i zatrzymano sprawcę

02 czerwiec 2020
(2 głosów)
Autor: 
Staranował płot i uziemił śmigłowiec LPR. Namierzono i zatrzymano sprawcę Redakcja/archiwum

Wracamy do sprawy uziemienia załogi Lotniczego Pogotowia Ratunkowego w Zielonej Górze. Kierowca osobowego Subaru wpadł w poślizg i staranował ogrodzenie lotniska oraz główną skrzynkę elektryczną bazy HEMS. Wszystko nagrały kamery monitoringu.

Na nagraniu z kamery monitoringu w bazie LPR z soboty, 23 maja, widać, jak o godzinie 3:23 kierowca samochodu osobowego wpada w poślizg i wylatuje z drogi. Następnie pojazd taranuje główną skrzynkę elektryczną i zatrzymuje się na ogrodzeniu Aeroklubu Ziemi Lubuskiej.

Z czasem na miejsce dojeżdża kolejna osobówka oraz laweta. Mężczyźni wpychają pojazd po najazdach i po zabezpieczeniu samochodu odjeżdżają.

W wyniku zdarzenia awarii uległy m.in. zasilanie elektryczne, kontrola dostępu (niezbędna do obsługi sejfów) oraz wiele sprzętów i urządzeń w bazie HEMS. W związku z tym ekipa LPR była zmuszona zawiesić dyżur.

Namierzony i zatrzymany sprawca

O wszystkim powiadomiono zielonogórską policję. Funkcjonariusze analizowali zarówno nagrania z bazy LPR, jak i z miejskiego monitoringu.

- Policjanci wspólnie z pracownikami Centrum Monitoringu wytypowali kilkanaście kamer, z których nagrania wspólnie obejrzeli. Po przysłowiowej nitce do kłębka ustalili markę samochodu, właściciela lawety, a także warsztat, w którym samochód był naprawiany - opowiada podinsp. Małgorzata Stanisławska, rzecznik policji w Zielonej Górze.

Sprawcą okazał się 28-letni mieszkaniec Zielonej Góry. Mundurowi zatrzymali mężczyznę i zabrali go na przesłuchanie. Zaskoczony kierowca Subaru tłumaczył, że właśnie jechał do komendy policji, żeby się zgłosić i opowiedzieć cały przebieg zdarzenia.

Teraz o ostatecznym wymiarze kary dla mężczyzny zadecyduje sąd. - Z pewnością będzie musiał też pokryć spowodowane przez siebie straty, które mogą wynieść nawet kilkanaście tysięcy złotych - dodaje podinsp. Stanisławska.

Przeczytaj też: 18-latek wyrzucił nowo narodzone kocięta do śmietnika. Grożą mu 3 lata więzienia

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.