Po pijaku ładował odpady na śmieciarkę. Mężczyzna miał ponad 2 promile

03 czerwiec 2020
(1 głos)
Po pijaku ładował odpady na śmieciarkę. Mężczyzna miał ponad 2 promile Redakcja/Zdjęcie poglądowe

Czujność mieszkańców powiatu nowosolskiego zapobiegła potencjalnej tragedii. Ponad 2 promile alkoholu w organizmie miał ładowacz śmieciarki, który podjął czynności zawodowe związane z opróżnianiem pojemników w miejscowości Borów Wielki. Za podjęcie czynności zawodowych będąc w stanie po użyciu alkoholu grozi kara grzywny bądź aresztu.

We wtorek, 2 czerwca nowosolski dyżurny otrzymał niepokojącą informację od mieszkańca powiatu nowosolskiego, że w miejscowości Borów Wielki jeden z pracowników firmy zajmującej się załadunkiem śmieci jest pod wpływem alkoholu. Sytuacja była na tyle poważna, że czynności związane z porządkowaniem odpadów komunalnych związane są z chwilowymi utrudnieniami w ruchu drogowym w obszarze posesji, gdzie wystawiane są pojemniki. Chwila nieuwagi i mogło dojść do tragicznego wypadku.

Policjanci natychmiast podjęli czynności związane z kontrolą drogową, podczas której sprawdzono stan trzeźwości pracowników. Kierowca był trzeźwy, natomiast ładowacz 54-letni mężczyzna odpowiedzialny za załadunek odpadów miał ponad dwa promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Tłumaczył, że dzień wcześniej trochę za dużo wypił. Za podjęcie czynności zawodowych będąc w stanie po użyciu alkoholu grozi kara grzywny bądź aresztu. O dalszych konsekwencjach jego czynu zadecyduje sąd.

Źródło: mł. asp. Renata Dąbrowicz - Kozłowska, Komenda Powiatowa Policji w Nowej Soli

Miłosz Balcerzak

Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.