Groźny pożar w Zielonej Górze. Płonęły śmieci przy budynku mieszkalnym (ZDJĘCIA, FILM)

03 czerwiec 2020
(2 głosów)
Autor: 
Groźny pożar w Zielonej Górze. Płonęły śmieci przy budynku Redakcja/czytelniczka Asia

Cztery zastępy straży pożarnej gasiły pożar przy ulicy Łużyckiej w Zielonej Górze. Płonęła sterta śmieci ulokowana przy domku jednorodzinnym.

Wszystko wydarzyło się w środowe popołudnie, 3 czerwca, po godzinie 15:00. Dyżurny operacyjny zielonogórskich strażaków otrzymał zgłoszenie o pożarze w pobliżu ogródków działkowych przy ulicy Łużyckiej.

Do akcji wysłano cztery zastępy straży pożarnej z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1. - Płonęły śmieci składowane przez właściciela domu dookoła budynku - relacjonuje st. kpt. Arkadiusz Kaniak, oficer prasowy Komendy Miejskiej PSP w Zielonej Górze.

Początkowo pożar był na tyle groźny, że powoli zaczął obejmować budynek mieszkalny. Wówczas na miejsce wezwano pobliskich ochotników ze Świdnicy i Ochli. Na szczęście sytuacja została szybko opanowana i pomoc strażaków z jednostek OSP okazała się zbędna.

Przeczytaj też: Zielona Góra: Staranował płot i uziemił śmigłowiec LPR. Namierzono i zatrzymano sprawcę

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.