Policyjne działania "prędkość" w powiecie krośnieńskim i ponad 50 wykroczeń!

05 czerwiec 2020
(1 głos)
Policyjne działania "prędkość" w powiecie krośnieńskim i ponad 50 wykroczeń! Lubuska Policja

Policjanci z powiatu krośnieńskiego prowadzili działania "prędkość" i ujawnili ponad 50 nieprawidłowości mających wpływ na bezpieczeństwo w ruchu drogowym.

Jazda z nadmierną prędkością jest jedną z najczęstszych przyczyn zdarzeń drogowych. Niejednokrotnie są to zdarzenia ze skutkiem śmiertelnym, a obrażenia ciała, jakich doznają uczestnicy takich wypadków są bardzo poważne. Policjanci ruchu drogowego chcąc ograniczyć liczbę wypadków, do których dochodzi na drogach, a także zwiększyć bezpieczeństwo na terenie powiatu włączyli się w działania „prędkość”, podczas których ujawnili ponad 50 wykroczeń drogowych.

Mundurowi wspomagani przez Żandarmerię Wojskową obserwowali zachowania kierowców na drodze, w szczególności prędkość, z jaką poruszają się pojazdy, sposób jazdy oraz przestrzeganie innych przepisów z zakresu ruchu drogowego. Funkcjonariusze realizując to zadanie wybierali miejsca szczególnie zagrożone zarówno w terenie zabudowanym, jak i poza nim, wykorzystując do działań laserowe mierniki prędkości.

Ponadto podczas kontroli zwracali między innymi uwagę na ważność dokumentów, stan techniczny pojazdów, a także zachowanie samych kierujących. Odpowiedzialności nie uniknęli również kierowcy, którzy lekceważąc czerwone światło na sygnalizatorze świetlnym wjechali na most Elizy, gdzie obowiązuje ruch wahadłowy.

Pamiętaj! Jadąc z nadmierną prędkością zagrażasz nie tylko sobie, ale i innym. Bądź odpowiedzialnym kierowcą i ściągnij nogę z gazu. - apeluje podkom. Justyna Kulka, Komenda Powiatowa Policji w Krośnie Odrzańskim.

 

Źródło: podkom. Justyna Kulka, Komenda Powiatowa Policji w Krośnie Odrzańskim

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.