Świebodzin: 26-latek i 20-latka jechali rowerami po trasie S3. Mogło dojść do tragedii!

16 czerwiec 2020
(1 głos)
Świebodzin: 26-latek i 20-latka jechali rowerami po trasie S3. Mogło dojść do tragedii! Lubuska Policja

Dwoje młodych ludzi wybrało się rowerami na wycieczkę po drodze ekspresowej S3. Pomijając walory estetyczne, hałas oraz wdychanie spalin, trzeba wprost przyznać, że młodzi rowerzyści ryzykowali własnym życiem. Dopuszczalna prędkość pojazdów na drogach ekspresowych to 120 km/h. Każde przejeżdżające obok nich auto mogło doprowadzić do ich przewrócenia lub na nich najechać.

Wakacje to okres podróży, zarówno tych bliższych, jak i tych dalszych. Nieważne jak daleko się wybieramy oraz czym, najważniejsze, by robić to z rozsądkiem i zadbać o własne bezpieczeństwo. Wiosną i latem, kiedy jest piękna pogoda, popularnym środkiem transportu staje się rower. Niestety zarówno wielu kierujących, tych w autach i tych na rowerach, bagatelizuje ten typ pojazdu. Należy pamiętać, że rowerzyści to pełnoprawni uczestnicy ruchu drogowego. Niestety, są również, wraz z pieszymi, najbardziej narażeni na poważne konsekwencje podczas wypadków drogowych.

Ewidentnie o własnym bezpieczeństwie zapomniała dwójka rowerzystów - 26-latek i 20-latka, którzy w sobotę, 13 czerwca wybrali się rowerami na wycieczkę krajoznawczą drogą ekspresową S3. Po otrzymaniu zgłoszenia od innych kierowców na wskazany odcinek drogi pilnie został skierowany policyjny patrol, któremu szybko udało mu się odnaleźć rowerzystów. Para była bardzo zaskoczona interwencją. Policjanci wraz z obsługą dróg ekspresowych przetransportowali rowerzystów i ich jednoślady w bezpieczne miejsce. Oboje, za popełnione wykroczenie, zostali ukarani mandatami karnymi.

Pomijając kwestię walorów estetycznych, hałasu wynikającego oraz wdychanych spalin należy zwrócić przede wszystkim uwagę na niebezpieczeństwo, na jakie narazili się rowerzyści. Dopuszczalna prędkość pojazdów na drogach ekspresowych to 120 km/h. Podmuch przejeżdżającego obok rowerzysty pojazdu mógł spowodować jego upadek. Również niejednokrotnie z powodu zajęcia drugiego pasa przez inne pojazdy nie ma możliwości bezpiecznego wyprzedzenia takich osób. Dlatego też niektóre typy pojazdów, w tym rower oraz osoby piesze mają zakaz poruszania się po drogach ekspresowych, oraz autostradach.

Źródło: mł. asp. Marcin Ruciński, Komenda Powiatowa Policji w Świebodzinie

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.