Świebodzin: Policjanci ratowali małe dziki oraz pomogli przestraszonemu bocianowi

22 czerwiec 2020
(0 głosów)
Świebodzin: Policjanci ratowali małe dziki oraz pomogli przestraszonemu bocianowi Lubuska Policja

Podczas jednej służby patrol świebodzińskiej drogówki najpierw uwolnił z boiskowej siatki dwa małe dziki, a kilka godzin później pomógł przejść przez ruchliwą jezdnię bocianowi.

W sobotni poranek, 20 czerwca do Komendy Powiatowej Policji w Świebodzinie wpłynęło nietypowe zgłoszenie. Na jednym z miejscowych boisk, w siatkę zawieszoną na bramce zaplątały się warchlaki dzików. Po przybyciu na miejsce policjanci zauważyli dwa przestraszone i wyraźnie zmęczone zwierzęta, które najprawdopodobniej musiały w nocy zaplątać się w siatkę i męczyły się w uwięzi. Jedno ze zwierząt coraz mocniej zaciskało sznurek na szyi i zaczynało się dusić.

Policjanci natychmiast przystąpili do działania. Z pomocą zarządcy obiektu oraz uczestnika kursu trenerskiego przytrzymali i wyplątali z pułapki zwierzęta. Młode od razu uciekły, w kierunku, w którym prawdopodobnie oczekiwała na niej ich mama. Nie była to jedyna pomoc zwierzętom tego dnia. Kilka godzin później ten sam patrol przemieszczając się drogą gminną w Świebodzinie, zauważył stojącego na środku drogi bociana. Zwierzę, wyraźnie zmęczone, nie zareagowało na przejeżdżające pojazdy. Policjanci zabezpieczyli pas ruchu, a następnie idąc przed zwierzęciem, przeprowadzili je poza jezdnię.

Źródło: sierż. szt. Marcin Ruciński, Komenda Powiatowa Policji w Świebodzinie

Miłosz Balcerzak

Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.