Witnica: Dachował i wbił się w altanę. Wydmuchał prawie 1,5 promila alkoholu

25 czerwiec 2020
(1 głos)
Autor: 
Witnica: Dachował i wbił się w altanę. Wydmuchał prawie 1,5 promila Fot. KMP Gorzów Wlkp.

Blisko 1,5 promila alkoholu miał 31-latek, który w Witnicy (powiat gorzowski) stracił panowanie nad autem i dachował. Pojazd uderzył w płot i zatrzymał się w altanie. Kierowca już wkrótce usłyszy zarzuty.

Wszystko wydarzyło się w czwartkową noc, 25 czerwca. Około godziny 2:00 w Witnicy doszło do niebezpiecznego zdarzenia drogowego. Samochód osobowy marki Alfa Romeo wypadł z trasy i dachował. Pojazd uderzył w płot, a następnie wbił się w altanę na prywatnej posesji.

Na miejsce wezwano patrol policji z Kostrzyna nad Odrą. - Nie było tam jednak kierowcy, który uciekł. Na szczęście w pojeździe nikogo więcej nie było. Pojawiły się jednak obawy o stan zdrowia kierowcy, który mógł poważnie ucierpieć - relacjonuje podkom. Grzegorz Jaroszewicz, rzecznik gorzowskiej policji.

Wydmuchał blisko 1,5 promila

Funkcjonariusze szybko sprawdzili okolice, jednak nie przyniosło to żadnego efektu. Wkrótce po rozeznaniu na miejscu incydentu ustalili oni sporo faktów na temat kierowcy. Mężczyznę udało się odnaleźć w mieszkaniu. Leżał na łóżku i był mocno poobijany.

Do poszkodowanego 31-latka wezwano zespół pogotowia. Po opatrzeniu mężczyzna został przebadany alkomatem. Urządzenie wykazało, że w organizmie kierowcy znajduje się prawie 1,5 promila alkoholu.

- Kiedy wytrzeźwieje, usłyszy zarzuty związane z kierowaniem pod wpływem alkoholu. Odpowie również za spowodowanie zdarzenia drogowego - dodaje podkom. Jaroszewicz.

Przeczytaj też: Holowali auto bez kluczyka w stacyjce. Osobówka rozbiła się na płocie w Nowej Soli

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.