Z nożem napadł na sklep w Żaganiu. Zamaskowany 24-latek ukradł pieniądze, wódkę i papierosy

26 czerwiec 2020
(1 głos)
Autor: 
Napad na sklep. 24-latek ukradł pieniądze, wódkę i papierosy Fot. KPP Żagań

Zamaskowany 24-latek napadł na sklep w Żaganiu. Mężczyzna groził sprzedawczyni nożem. Napastnik został już zatrzymany i usłyszał zarzuty. Grozi mu kara nawet do 12 lat więzienia.

Wszystko wydarzyło się w piątek, 19 czerwca. Do jednego z żagańskich sklepów wszedł zamaskowany mężczyzna. Nagle wyciągnął on nóż i zaczął grozić sprzedawczyni. Napastnik zażądał od niej pieniędzy w kwocie 500 zł, paczki papierosów i butelki wódki.

- Kobieta z obawy o życie i zdrowie własne oraz swojego chłopaka, który był w tym momencie w sklepie, spełniła żądania napastnika. Ten po uzyskaniu zamierzonego celu uciekł - relacjonuje sierż. Arkadiusz Szlachetko, rzecznik żagańskiej policji.

Grozi nawet 12 lat pozbawienia wolności

Pomimo tego, że mężczyzna był zamaskowany, bardzo szybko został wytypowany i zatrzymany przez funkcjonariuszy kryminalnych. Pomógł zabezpieczony monitoring.

24-lateki usłyszał zarzut dokonania rozboju przy użyciu noża. - Przestępstwo to jest zagrożone karą od 3 do 12 lat pozbawienia wolności. Sąd zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące - dodaje sierż. Szlachetko.

Przeczytaj też: Członek komisji wyborczej w Słubicach zakażony koronawirusem. Czy wybory są zagrożone?

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.