Dziki na stałe zadomowiły się w Zielonej Górze

28 czerwiec 2020
(1 głos)
Dziki na stałe zadomowiły się w Zielonej Górze

Sporym problemem dla mieszkańców Zielonej Góry są dziki, które zadomowiły się w mieście. Zwierzęta te potrafią być niebezpieczne i zaatakować człowieka. 

Stado dzików przechadzające się ulicami Zielonej Góry to już codzienność. Mimo panującego afrykańskiego pomoru świń, czyli wirusowej choroby, która jest śmiertelnie groźna dla dzików - populacja tych zwierząt nie uległa zmniejszeniu w naszym mieście. Do naszej redakcji trafił film nagrany przez Pana Łukasza na terenie Doliny Gęśnika, gdzie w strumieniu kąpało się stado dzików.

Trochę niebezpiecznie jak człowiek z dzieckiem na spacerze natknie się na taką ekipę. - relacjonuje Pan Łukasz. Dziki są szczególnie niebezpieczne gdy mają młode. Locha może być wtedy bardzo agresywna.

Miłosz Balcerzak

Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.