Sulęcin: Wrócił do Polski i zaginął. 44-latek odnaleziony po dwóch dniach poszukiwań (ZDJĘCIA)

30 czerwiec 2020
(1 głos)
Autor: 
Sulęcin: 44-latek odnaleziony po dwóch dniach poszukiwań Fot. KP PSP Sulęcin, OSP Krzeszyce

Po dwóch dniach intensywnych poszukiwań służby odnalazły 44-letniego Jacka na terenie powiatu sulęcińskiego. Mężczyzna był wyziębiony i miał liczne otarcia. Zespół pogotowia zabrał go do szpitala.

Wszystko zaczęło się w piątek, 26 czerwca, kiedy mężczyzna wrócił z Holandii na terytorium Polski. Około godziny 10:00 mężczyzna skontaktował się z rodziną i poinformował, że wkrótce będzie w domu.

Niestety następnego dnia samochód 44-latka został odnaleziony w lesie przy drodze krajowej nr 22 w okolicach Sulęcina. Auto marki Volkswagen Golf miało otwarte wszystkie drzwi. W środku znajdowały się rzeczy osobiste i telefon mężczyzny. Najprawdopodobniej pojazd stał tam od 26 czerwca od godzin popołudniowych.

Intensywne działania poszukiwawcze

Natychmiast rozpoczęły się poszukiwania mężczyzny. Do akcji wezwano wiele patroli policji oraz Grupę Poszukiwawczo-Ratowniczą OSP "Jarogniewice" z Zielonej Góry. Psy tropiące straciły jednak trop kilkaset metrów od pojazdu na drodze prowadzącej w kierunku Gorzowa Wielkopolskiego.

Kolejne dni to nieustanna walka z czasem. Działania wspierało kilkudziesięciu strażaków Państwowej, jak i Ochotniczej Straży Pożarnej. Pomagała także straż leśna oraz wojsko ze Skwierzyny. Ponadto do akcji użyto dronów z kamerami termowizyjnymi.

Odnaleziony po dwóch dniach

Przełom nastąpił w poniedziałek, 29 czerwca. Grupa poszukiwawcza OSP "Jarogniewice" odnalazła w lesie ślady wskazujące na przemieszczanie się człowieka. Około godziny 17:25 służbom udało się zlokalizować poszukiwanego 44-latka.

- Mężczyzna był wychłodzony, posiadał liczne otarcia oraz nie było z nim kontaktu logicznego. Został odnaleziony około 3 kilometrów od swojego samochodu, w pobliżu miejscowości Rogi. Po udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy został on ewakuowany przez strażaków do zespołu pogotowia - relacjonują strażacy z Sulęcina.

Przeczytaj też: Poważny wypadek koło Świdnicy. Osobówka uderzyła w drzewo. "Kierowca był pijany" (ZDJĘCIA, FILM)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.