Traktorem ciągnął wóz konny z małymi dziećmi. 63-latek stanie przed sądem (FILM)

30 czerwiec 2020
(1 głos)
Autor: 
Traktorem ciągnął wóz konny z małymi dziećmi. 63-latek stanie przed sądem Fot. KPP Żary

Jechał ciągnikiem rolniczym po drodze krajowej nr 12 bez badań technicznych. Pojazd ciągnął wóz konny, na którym przebywała jego żona oraz dwoje małych wnucząt. 63-latek stracił prawo jazdy i już wkrótce stanie przed sądem.

Wszystko wydarzyło się w piątek, 26 czerwca. Patrol z Wydziału Ruchu Drogowego w Żarach napotkał na krajowej "12" ciągnik rolniczy ciągnący wóz konny. Nie byłoby w tym nic złego, gdyby nie fakt, że na przyczepie przebywała kobieta, która trzymała małe dziecko, a obok siedział kilkuletni chłopczyk.

- Przejażdżka taką furmanką nieprzystosowaną do przewozu osób, w przypadku gwałtownego hamowania, czy kolizji mogłaby skończyć się tragicznie. Wóz nie posiadał żadnych świateł ani kierunkowskazów - informuje kom. Aneta Berestecka, rzecznik żarskiej policji.

Stracił dowód rejestracyjny i prawo jazdy

Ciągnik został zatrzymany do kontroli drogowej. Traktor, którym kierował 63-letni mężczyzna, nie posiadał ważnych badań technicznych, dlatego mundurowi zatrzymali dowód rejestracyjny od pojazdu. Dodatkowo za przewożenie osób na przyczepie, kierującemu zatrzymano prawo jazdy.

Sprawa znajdzie swój finał w sądzie.

Przeczytaj też: Sulęcin: Wrócił do Polski i zaginął. 44-latek odnaleziony po dwóch dniach poszukiwań (ZDJĘCIA)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.