Pościg za skradzioną ciężarówką w Żaganiu. Kierowca użył siły wobec policjantów (ZDJĘCIA)

30 czerwiec 2020
(4 głosów)
Autor: 
Pościg za skradzioną ciężarówką. Kierowca użył siły wobec policjantów Fot. KPP Żagań

Policjanci z Żagania ścigali kierowcę ciężarowego DAF-a, który nie zatrzymał się do kontroli. Pojazd zatrzymano w bezpośrednim pościgu. Pojazd był kradziony, natomiast 39-letni kierowca miał przy sobie narkotyki.

Do zdarzenia doszło w sobotę, 27 czerwca. Funkcjonariusze z żagańskiego ogniwa patrolowo-interwencyjnego zostali skierowani na trasę Trzebów - Żagań. Całą szerokością jezdni miał się tam poruszać samochód ciężarowy marki DAF.

- Mundurowi postanowili zatrzymać kierującego do kontroli drogowej. Ten mimo wydanych sygnałów świetlnych i dźwiękowych do zatrzymania pojazdu nie reagował i w niebezpieczny sposób kontynuował jazdę - relacjonuje sierż. Arkadiusz Szlachetko, rzecznik policji w Żaganiu.

Zatrzymany po pościgu. Ciężarówka była skradziona

Kierowca został zatrzymany po bezpośrednim pościgu. Był to 39-letni mieszkaniec powiatu zgorzeleckiego. W trakcie prowadzonych czynności okazało się, że pojazd, którym kierował, został skradziony w maju na terenie powiatu żarskiego. Jego wartość to 150 tysięcy złotych.

- Mężczyzna kierował mimo cofniętych uprawnień i zakazu kierowania pojazdami mechanicznymi. Posiadał przy sobie metaamfetaminę oraz był poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności. W poniedziałek, 29 czerwca, Sąd Rejonowy w Żaganiu zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci trzymiesięcznego aresztu - dodaje sierż. Szlachetko.

39-latek usłyszał wiele zarzutów, w tym m.in. za paserstwo oraz stosowanie przemocy wobec funkcjonariusza w celu zaniechania prawnej czynności służbowej. Grozi mu kara do 5 lat więzienia.

Przeczytaj też: Traktorem ciągnął wóz konny z małymi dziećmi. 63-latek stanie przed sądem (FILM)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.