Ukradł paliwo ze stacji paliw w Świebodzinie. Przed policją "ukrył się" w... trawie

01 lipiec 2020
(5 głosów)
Autor: 
Ukradł paliwo ze stacji paliw. Przed policją "ukrył się" w trawie Fot. KPP Świebodzin

Przyjechał na stację benzynową w Świebodzinie i ukradł paliwo. Pracownik stacji zabrał mu kluczyki, gdy wyczuł od niego woń alkoholu. Wtedy kierowca uciekł i położył się w... pobliskiej trawie.

Cała akcja rozegrała się w poniedziałek, 30 czerwca. Mężczyzna z powiatu świebodzińskiego przyjechał na stację paliw niezarejestrowanym pojazdem marki BMW. Pojazd był w opłakanym stanie, więc od razu zwrócił na siebie uwagę.

- Miał pękniętą na całej długości przednią szybę, pozlepiane taśmą lampy, ruchome, ledwo trzymające się reflektory, brakowało przedniego zderzaka. Spod maski wystawał kawałek drucika, którym pociągając, udało się otworzyć pokrywę silnika. Do pojazdu przyczepione były również tablice rejestracyjne z innego auta - wylicza mł. asp. Marcin Ruciński, rzecznik świebodzińskiej policji.

Chciał odjechać bez zapłaty

Kierujący zwrócił uwagę obsługi stacji podczas tankowania pojazdu, w którym znajdowały się puste butelki i puszki po alkoholu. Mężczyzna na widok podchodzącego pracownika usiłował wsiąść do auta i odjechać bez płacenia. Ten jednak odebrał mu kluczyki i wezwał patrol policji.

Wezwanie mundurowych spowodowało, że kierujący zaczął być agresywny. Z czasem mężczyzna uciekł z terenu stacji.

Od mężczyzny było czuć woń alkoholu

Kierowca skrył się nieopodal, kładąc się w wysokiej trawie. Pomimo panujących ciemności policjanci szybko go odnaleźli. - Mężczyzna dziwne się zachowywał. Ponadto funkcjonariusze wyczuli od niego woń alkoholu. Odmówił on jednak badania urządzeniem, dlatego pobrano krew do badań - informuje mł. asp. Ruciński.

Mieszkaniec powiatu świebodzińskiego odpowie za kierowanie pojazdem niedopuszczonym do ruchu oraz kradzież paliwa. Otrzyma też karę za jazdę bez ubezpieczenia OC. Ponadto w przypadku potwierdzenia kierowania po alkoholu grozić mu będzie kara do 2 lat więzienia.

Przeczytaj też: Dzieci w wieku 12-15 lat bez opieki. W środku nocy biegały po Gorzowie Wielkopolskim

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.