Burza w Zielonej Górze. Połamane drzewa, zalane ulice, interwencje strażaków (ZDJĘCIA)

01 lipiec 2020
(17 głosów)
Autor: 
Burza w Zielonej Górze. Połamane drzewa, zalane ulice, interwencje strażaków Fot. OSP Świdnica

Nawałnica nad powiatem zielonogórskim. Zalane ulice i połamane drzewa to tylko część interwencji strażaków.

W środę, 1 lipca, nad powiatem zielonogórskim oberwała się chmura. Przeszła też burza.

Pierwsze zgłoszenia, które otrzymali strażacy z Zielonej Góry, wpłynęły po godzinie 23:00. Zastępy interweniują już m.in. przy dwóch podtopieniach na ulicy Kosowej i Kolejowej w Przylepie oraz zalanych garażach na ulicy Inżynierskiej w Łężycy.

Odnotowano też jedno zdarzenie dotyczące powalonego drzewa, które spadło na linię energetyczną na ulicy Długiej w Świdnicy. Ponadto przy ul. Klonowej w Czerwieńsku doszło do pożaru drewnianej szopki. Prawdopodobnie powstał on od uderzenia pioruna.

Interwencje strażaków w regionie

Łącznie po przejściu burzy w województwie lubuskim do godziny 23:30 straż pożarna odnotowała 7 zgłoszeń. Po jednym w Żarach i Krośnie Odrzańskim, gdzie drzewa spadły na drogi oraz pięć na terenie działania Komendy Miejskiej PSP w Zielonej Górze.

Fot. OSP Świdnica, NewsLubuski.pl

Przeczytaj też: Prezydent Andrzej Duda zawita w Lubuskiem. Będzie w Nowej Soli i Sulęcinie

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.