Żagań: Broń palna, nielegalny tytoń i linia produkcyjna. Zatrzymano 38-latka (ZDJĘCIA)

02 lipiec 2020
(1 głos)
Autor: 
Broń palna, nielegalny tytoń i linia produkcyjna. Zatrzymano 38-latka Fot. KPP Żagań

Policjanci kryminalni z Żagania weszli na teren jednej z posesji w powiecie, gdzie trafili na niekompletną linię produkcyjną tytoniu. Zabezpieczyli też tytoń przygotowany do sprzedaży i broń palną z amunicją.

Realizacja odbyła się we wtorek, 30 czerwca. Funkcjonariusze żagańskiej policji w wyniku działań operacyjnych ujawnili na jednej z posesji niekompletną linię produkcyjną tytoniu.

- Zabezpieczono krajalnicę, liście tytoniu oraz pocięty tytoń przygotowany do sprzedaży. Część towaru była już spakowana. Żaden z nich nie posiadał polskich znaków akcyzowych. Policjanci zabezpieczyli też broń typu Mauser wraz z amunicją, którą właściciel posiadał mimo braku pozwolenia - wylicza sierż. Arkadiusz Szlachetko, rzecznik policji w Żaganiu.

W trakcie czynności policjanci zatrzymali 38-latka. Mężczyzna usłyszał zarzut przechowywania wyrobów akcyzowych powodując uszczerbek podatku akcyzowego w kwocie ponad 36 tysięcy złotych na szkodę Skarbu Państwa. Odpowie on również za posiadanie broni palnej i amunicji bez wymaganych pozwoleń.

Przeczytaj też: Napadł i zgwałcił 16-latkę w Gorzowie. "Na koniec groził jej śmiercią". Poszukiwany sprawca

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.