Pościg za skradzionym Mercedesem. 24-latek ukrył auto w zaroślach (ZDJĘCIA)

02 lipiec 2020
(2 głosów)
Autor: 
Pościg za skradzionym Mercedesem. 24-latek ukrył auto w zaroślach Fot. NOSG

Pogranicznicy ze Świecka ścigali kierowcę osobowego Mercedesa, który nie zatrzymał się do kontroli. Po kilku kilometrach mundurowi zgubili auto. Kierowcę znaleziono na stacji paliw, natomiast osobówkę schowaną w zaroślach. Pojazd był kradziony.

Wszystko wydarzyło się w czwartkowy poranek, 2 lipca. Funkcjonariusze ze Wspólnej Polsko-Niemieckiej Placówki w Świecku pełnili służbę po stronie Niemiec. Podczas patrolu mundurowi wytypowali do kontroli samochód osobowy marki Mercedes na niemieckich numerach rejestracyjnych.

- Kierowca nie dostosował się do poleceń i z bardzo dużą prędkością oddalił się w głąb Polski. Funkcjonariusze podjęli pościg za uciekającym, angażując w niego kolejne patrole i informując jednostki policji - relacjonuje mjr SG Joanna Konieczniak, rzecznik Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej.

Uciekł mundurowym, ale nie na długo

Pościg trwał kilka kilometrów. Nagle rozpędzona osobówka zniknęła funkcjonariuszom z pola widzenia. Wtedy rozpoczęły się przeszukiwania przyległych parkingów przy autostradzie A2 oraz przy drodze krajowej nr 92 na odcinku do Torzymia.

Kierowca Mercedesa wpadł na stacji paliw w Boczowie. 24-letni obywatel Niemiec tureckiego pochodzenia uciekał Mercedesem S500 Coupe z 450-konnym silnikiem. Pojazd ukrył w zaroślach kilometr od stacji.

Szybko okazało się, że samochód został skradziony tego samego dnia w Berlinie. - Szacunkowa wartość osobówki to 240 tysięcy złotych. Kierowca został zatrzymany, jednak odmówił składania wyjaśnień. Mundurowi znaleźli przy nim plastikową fiolkę z zawartością amfetaminy - dodaje mjr SG Konieczniak.

Przeczytaj też: Napadł i zgwałcił 16-latkę w Gorzowie. "Na koniec groził jej śmiercią". Poszukiwany sprawca

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.