Śmigłowiec LPR w Zakładzie Karnym w Krzywańcu. Osadzony potrzebował pomocy medycznej

08 lipiec 2020
(12 głosów)
Autor: 
Śmigłowiec LPR w ZK Krzywaniec. Osadzony potrzebował pomocy Redakcja/archiwum

Interwencja śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego w Zakładzie Karnym w Krzywańcu (gmina Nowogród Bobrzański). Osadzony mężczyzna trafił do szpitala.

Wszystko wydarzyło się w środowe popołudnie, 8 lipca, po godzinie 12:30. Ponad 40-letni mężczyzna osadzony na jednym z oddziałów potrzebował pomocy medycznej.

- Skazany potrzebował fachowej pomocy. Na terenie zakładu nie mieliśmy wówczas lekarza, dlatego od razu powiadomiliśmy pogotowie ratunkowe - relacjonuje por. Piotr Hamera, rzecznik Dyrektora ZK w Krzywańcu.

Śmigłowiec LPR w akcji

Do zdarzenia na terenie zakładu wezwano załogę Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Na pomoc wyruszył śmigłowiec HEMS z Zielonej Góry. Z czasem dojechał też naziemny zespół pogotowia.

- Ostatecznie mężczyzna nie został przetransportowany śmigłowcem. Do szpitala zabrała go karetka pogotowia - mówi Justyna Sochacka, rzeczniczka LPR.

Jak poinformował por. Piotr Hamera, skazany przebywa w szpitalu w Zielonej Górze. Z ustaleń NewsLubuski.pl wynika, że jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Przeczytaj też: Wypadek motocyklisty w Zielonej Górze. Ranny trafił do szpitala (ZDJĘCIA, FILM)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.