Pijany jeździł kosiarką po Witnicy. 50-latek wydmuchał ponad promil alkoholu

14 lipiec 2020
(2 głosów)
Autor: 
Pijany jeździł kosiarką w Witnicy. 50-latek wydmuchał ponad promil alkoholu Fot. KMP Gorzów Wlkp.

Wyjechał na ulicę tylko po to, aby przewieźć pakunek. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie to, że mieszkaniec Witnicy wyjechał na drogę kosiarką. Dodatkowo mężczyzna miał ponad promil alkoholu w organizmie.

Wszystko wydarzyło się w poniedziałek, 13 lipca. Dzielnicowi z Komisariatu Policji w Witnicy patrolowali miasto. Nagle mocno zdziwili się, gdy zauważyli mężczyznę kierującego kosiarką z przyczepką, który jedzie po drodze publicznej.

- Uwagę zwrócił także styl jego jazdy. Funkcjonariuszom nie pozostało nic innego, jak zatrzymać mężczyznę do kontroli - relacjonuje podkom. Grzegorz Jaroszewicz, rzecznik policji w Gorzowie Wielkopolskim.

Miał ponad promil alkoholu

Szybko okazało się, że jazda kosiarką przez miasto to nie jedyny problem kierowcy. Mundurowi zorientowali się, że 50-latek jest pod wpływem alkoholu. Wszystko potwierdziło jeszcze badanie alkomatem. Mężczyzna miał w swoim organizmie ponad promil alkoholu.

- Przyznał, że wcześniej wypił piwo. O tym, dlaczego zdecydował się wsiąść za kierownicę kosiarki i nietrzeźwym wyjechać na ulice mówił niewiele. Trawy kosić nie zamierzał, musiał coś przewieźć. Do celu jednak nie dojechał, bo w porę zatrzymali go policjanci - dodaje podkom. Jaroszewicz.

Mężczyzna już niebawem usłyszy zarzut kierowania w stanie nietrzeźwości. Kosiarka została zabezpieczona przez policjantów.

Przeczytaj też: Wypadek na trasie S3 koło Zielonej Góry. Są ranni, w akcji śmigłowiec LPR (ZDJĘCIA, FILM)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.