Akcja CBŚP w Lubuskiem. Zlikwidowano arsenał i fabrykę papierosów (FILM, ZDJĘCIA)

15 lipiec 2020
(1 głos)
Autor: 
Akcja CBŚP w Lubuskiem. Zlikwidowano arsenał i fabrykę papierosów Fot. CBŚP

Realizacja CBŚP na południu województwa lubuskiego. Zlikwidowano fabrykę papierosów oraz nielegalny arsenał z pociskami artyleryjskimi. Do sprawy zatrzymano trzy osoby.

Wszystko zaczęło się od działań policjantów wrocławskiego CBŚP, który wspólnie z funkcjonariuszami Słowackiej Służby Celnej ustalili, że w Lubuskiem znajduje się nielegalna fabryka papierosów. W wyniku działań zlikwidowano nie tylko wytwórnię papierosów, ale też magazyn tytoniu i linię do cięcia krajanki tytoniowej.

- W fabryce znajdowały się dwie osoby, które zostały zatrzymane w trakcie produkcji. Podczas przeszukania zabezpieczono gotowe papierosy oraz krajankę tytoniową. Ujawniono też maszynę służącą do produkcji papierosów, która wstępnie mogła wyprodukować 25 tysięcy sztuk na dobę - relacjonuje nadkom. Iwona Jurkiewicz, rzecznik CBŚP.

Nielegalny skład amunicji na posesji

Służby wkroczyły także do magazynu z komponentami do produkcji papierosów, w którym znajdowało się około 8,5 mln filtrów papierosowych. Ponadto funkcjonariusze zatrzymali trzecią osobę, która miała na swojej posesji nielegalny skład amunicji.

- Znaleziono blisko 100 sztuk pocisków artyleryjskich oraz granaty. Nielegalny skład został zneutralizowany przez funkcjonariuszy Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji KWP w Gorzowie Wielkopolskim oraz Saperów z Jednostki Wojskowej w Głogowie - informuje nadkom. Jurkiewicz.

Nielegalny proceder od początku 2020 roku

Śledczy obecnie szczegółowo wyjaśniają wszelkie okoliczności sprawy oraz rolę poszczególnych osób. Straty Skarbu Państwa mogły wynieść ponad 4 miliony złotych.

Przeczytaj też: Kombajn spadł z ciężarówki na autostradzie A2. Zablokowana droga w stronę Poznania (ZDJĘCIA)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.