Potężna nawałnica w Zielonej Górze. Zalane ulicy i powalone drzewa!

20 lipiec 2020
(9 głosów)
Potężna nawałnica w Zielonej Górze. Zalane ulicy i powalone drzewa! Redakcja

Burza z silnymi opadami deszczu przeszła dziś nad Zieloną Górą. Strażacy odnotowali kilkadziesiąt interwencji. Są przerwy w dostawie prądu. 

W poniedziałek, 20 lipca, o godzinie 16 przez Zieloną Górę przeszła komórka burzowa generująca ulewne opady deszczu. Strażacy odnotowali już kilkadziesiąt interwencji związanych z zalanymi posesjami i powalonymi drzewami doszło też do pożaru budynku mieszkalnego w dzielnicy Zielonej Góry - Ochli.

Na ulicy Mieczykowej drzewo przewróciło się na latarnie. Lampa jest pochylona nad jezdnią. Ulica została zamknięta. Ulica Nowojędrzychowska biegnącą w ciągu Drogi Wojewódzkiej numer 283 w wyniku intensywnych opadów deszczu została zalana. Płynący w pobliżu strumień Dłubnia wystąpił z brzegów.

Zgłoszenia dotyczące zalanych posesji oraz powalonych konarów drzew spływają z całego miasta, oraz okolicznych miejscowości. Na terenia Zielonej Góry doszło do kilku awarii zasilania. Prądu nie było m.in. na ulicy Westerplatte, Chopina czy Bankowej. 

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.