Pożar w zielonogórskiej fabryce Stelmet. Ogień pojawił się w silosie (ZDJĘCIA)

21 lipiec 2020
(2 głosów)
Autor: 
Pożar w zielonogórskiej fabryce Stelmet Redakcja

Pożar na terenie zakładu produkcyjnego w Zielonej Górze. Płonęły trociny ulokowane w silosie technologicznym.

Zgłoszenie o pożarze wpłynęło do dyżurnego operacyjnego zielonogórskich strażaków we wtorkowy wieczór, po godzinie 21:00. Z silosu na terenie Zakładu Produkcji Drewnianej Architektury Ogrodowej Stelmet w Zielonej Górze wydobywał się dym.

Do akcji zadysponowano trzy zastępy gaśnicze z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2. Strażacy szybko potwierdzili zgłoszenie. Płonęły trociny w jednym z silosów technologicznych.

- Na szczęście zadziałała czujka. System przeciwpożarowy skutecznie ugasił pożar. Nasze działania ograniczyły się tylko do asekuracji i dokładnego sprawdzenia sytuacji - relacjonuje st. kpt. Arkadiusz Kaniak, oficer prasowy Komendy Miejskiej PSP w Zielonej Górze.

Przeczytaj też: Komary tną na potęgę. Od jutra ruszają opryski w gminie Świdnica pod Zieloną Górą

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.