Pijany kierowca chciał przekupić policjantów. Teraz grozi mu 10 lat więzienia

28 lipiec 2020
(1 głos)
Pijany kierowca chciał przekupić policjantów. Teraz grozi mu 10 lat więzienia Redakcja/Archwium

Policjanci ze słubickiej drogówki zatrzymali 38-letniego kierowcę, który kierował samochodem mając prawie dwa promile alkoholu. Mężczyzna zaoferował mundurowym 220 złotych łapówki, aby Ci odstąpili od czynności. Został zatrzymany i usłyszał zarzuty. Za swoje zachowanie odpowie przed sądem – grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w sobotę, 25 lipca, w godzinach wieczornych, w Ośnie Lubuskim. Policjanci dostali zgłoszenie o szybko jadącym kierowcy. Po chwili udało się go zatrzymać do kontroli drogowej. Od kierowcy policjanci wyczuli silną woń alkoholu. W trakcie wykonywanych czynności 38-letni kierowca postanowił wręczyć policjantom korzyść majątkową w zamian za odstąpienie od czynności służbowych. Mężczyzna położył policjantowi na dokumentach 220 złotych w zamian za odstąpienie od ukarania. Dodał również, że nie ma więcej pieniędzy przy sobie, ale jak trzeba więcej, wypłaci gotówkę z bankomatu. Na takie zachowanie, reakcja funkcjonariuszy mogła być tylko jedna – policjanci założyli mężczyźnie kajdanki i przewieźli prosto do słubickiej jednostki. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że mężczyzna ma prawie dwa promile alkoholu.

38-latek odpowie teraz nie za wręczenie korzyści majątkowej oraz za jazdę w stanie nietrzeźwości. Zgodnie z kodeksem karnym za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara do dwóch lat pozbawienia wolności, a za wręczenie bądź usiłowanie wręczenia korzyści majątkowej funkcjonariuszom, w zamian za odstąpienie przez nich od czynności służbowych, nawet do lat 10 pozbawienia wolności.

Źródło: mł. asp. Ewa Murmyło, Komenda Powiatowa Policji w Słubicach

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.