Akcja policji w Zielonej Górze. Na celowniku nocne wyścigi ulicami miasta (ZDJĘCIA)

03 sierpień 2020
(3 głosów)
Autor: 
Akcja policji w Zielonej Górze. Na celowniku nocne wyścigi ulicami miasta Fot. KMP Zielona Góra

Nocne działania zielonogórskiej drogówki przeciwko amatorom szybkiej jazdy. Posypały się mandaty, jedna osoba straciła prawo jazdy. Zatrzymano też nietrzeźwego kierowcę.

Podczas minionego weekendu policjanci z Zielonej Góry przeprowadzili wzmożone kontrole na ulicach miasta. Mundurowi skupili swoje działania w miejscach, gdzie często dochodzi do naruszeń przepisów ruchu drogowego oraz w rejonie, gdzie istnieje ryzyko organizowania nielegalnych wyścigów samochodowych.

- Mieszkańcy skarżą się na nocne głośne wyścigi oraz na szarżujących motocyklistów, dlatego policjanci Wydziału Ruchu Drogowego zaplanowali w najbliższym czasie nocne działania. Patrole podczas specjalnych akcji wyposażone są w mierniki prędkości, ale również w mierniki poziomu dźwięku - relacjonuje podinsp. Małgorzata Barska, rzeczniczka zielonogórskiej policji.

Ponad 90 wykroczeń i 2 przestępstwa

W działania zaangażowano 64 policjantów w oznakowanych i nieoznakowanych radiowozach. Łącznie ujawniono ponad 90 wykroczeń drogowych oraz 2 przestępstwa. Ponadto funkcjonariusze zatrzymali 3 osoby poszukiwane.

- Wśród wykroczeń znaczna większość to przekroczenie dozwolonej prędkości. Jeden z kierujących stracił prawo jazdy za przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym. Zatrzymany został też nietrzeźwy kierujący oraz sprawczyni kradzieży samochodu, która była poszukiwana - wylicza podinsp. Barska.

Przeczytaj też: Tragiczny wypadek na krajowej "27" pod Świdnicą. Zginęła jedna osoba (ZDJĘCIA, FILM)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.