Gubin: Kompletnie pijany 51-latek przyjechał autem do sklepu. Świadek zabrał mu kluczyki!

03 sierpień 2020
(1 głos)
Gubin: Kompletnie pijany 51-latek przyjechał autem do sklepu. Świadek zabrał mu kluczyki! Redakcja/Zdjęcie poglądowe

Odpowiedzialną postawą wykazał się mieszkaniec gminy Gubin, który widząc znajdującego się pod wpływem alkoholu mężczyznę, odebrał mu kluczyki i uniemożliwił dalszą jazdę. Przybyły na miejsce patrol zbadał stan trzeźwości kierującego. Badanie wykazało, że miał ponad 2,8 promila alkoholu w organizmie. 

W piątek, 31 lipca dyżurny policji w Gubinie otrzymał zgłoszenie o nietrzeźwym kierującym, któremu odebrano kluczki od pojazdu. Funkcjonariusze natychmiast pojechali we wskazane miejsce. Z relacji zgłaszającego wynikało, że pod sklep podjechał pojazd marki Seat, z którego wysiadał będący pod wpływem alkoholu mężczyzna i wszedł do sklepu. Po chwili wyszedł z niego, a następnie udał się do samochodu, którym przyjechał i próbował odjechał. Świadek, widząc, w jakim stanie jest kierujący natychmiast zareagował. Zabrał mężczyźnie kluczki od auta, a następnie powiadomił o sytuacji lokalną policję.

Policjanci zbadali stan trzeźwości 51-latka. Badanie wykazało, że miał ponad 2,8 promila alkoholu w organizmie. Przypominamy, że za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2, zakaz prowadzenia pojazdów oraz świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym, oraz pomocy Postpenitencjarnej w wysokości od 5000 zł.

Źródło: podkom. Justyna Kulka, Komenda Powiatowa Policji w Krośnie Odrzańskim

Miłosz Balcerzak

Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.