Zielona Góra: Mężczyzna upadł w mieszkaniu. Strażacy weszli przez okno (ZDJĘCIA)

05 sierpień 2020
(1 głos)
Autor: 
Mężczyzna upadł w mieszkaniu. Strażacy weszli przez okno Fot. KMP Zielona Góra

Dzięki czujności bliskich starszy mieszkaniec Zielonej Góry trafił do szpitala. Matka zaniepokojona brakiem kontaktu ze schorowanym synem zaalarmowała służby ratownicze. Na szczęście udało się uniknąć tragedii.

Wszystko zaczęło się od telefonu zaniepokojonej zielonogórzanki do operatora numeru alarmowego 112. Kobieta poinformowała, że jej schorowany syn nie odbierał telefonu od kilkunastu godzin. Co ważne mężczyzna mieszkał sam i chorował na cukrzycę i miał problemy kardiologiczne.

Pod wskazany budynek przy ulicy Lipowej w Zielonej Górze wysłano zastęp straży pożarnej z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2, patrol policji z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego oraz podstawowy zespół pogotowia.

Wycieńczony i wyziębiony - nie mógł się poruszać

Strażacy bez wahania podjęli decyzję o wejściu do mieszkania przez uchylone okno. Jeden z nich od środka otworzył drzwi policjantom.

- W jednym z pokojów na podłodze odnaleziono leżącego mężczyznę w stanie skrajnego wycieńczenia. Mężczyzna był przytomny, ale nie mógł się poruszać, był także wyziębiony. Na miejsce została wezwana karetka pogotowia - relacjonuje podinsp. Małgorzata Barska, rzeczniczka zielonogórskiej policji.

Dzięki szybkiej i zdecydowanej interwencji mężczyzna został przewieziony do szpitala.

Przeczytaj też: Akcja policji w Zielonej Górze. Na celowniku nocne wyścigi ulicami miasta (ZDJĘCIA)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.