Pożar ścierniska w Świdnicy pod Zieloną Górą. To podpalenie (ZDJĘCIA)

05 sierpień 2020
(1 głos)
Autor: 
Pożar ścierniska w Świdnicy pod Zieloną Górą. To podpalenie Redakcja

Trzy zastępy straży pożarnej gasiły pożar ścierniska w miejscowości Świdnica koło Zielonej Góry. Ogień objął kilka arów pola uprawnego.

Zgłoszenie o pożarze wpłynęło do dyżurnego zielonogórskich strażaków w środowe popołudnie, 5 sierpnia, krótko po godzinie 17:40. Ogień pojawił się na polu uprawnym przy ulicy Bunkrowej w Świdnicy.

Do akcji wysłano zastęp miejscowych ochotników oraz po jednym samochodzie gaśniczym z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 w Zielonej Górze i OSP Koźla. Wszystko z uwagi na zgłoszenie o dużym zadymieniu.

Strażakom ze Świdnicy, którzy pierwsi przybyli we wskazane miejsce, sprawnie udało się ograniczyć rozprzestrzenianie się pożaru. Ten zbliżał się bowiem do pobliskich, suchych krzaków. Ostatecznie spłonęło kilka arów ścierniska. Przyczyną pożaru z pewnością było podpalenie.

Przeczytaj też: Zielona Góra: Mężczyzna upadł w mieszkaniu. Strażacy weszli przez okno (ZDJĘCIA)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.