Żary: 25-letni agresor zaatakował ratowników medycznych. Groził pozbawieniem życia

07 sierpień 2020
(1 głos)
Autor: 
25-letni agresor zaatakował ratowników medycznych. Groził pozbawieniem życia Redakcja/archiwum

Po ponad pół roku do sądu trafiła sprawa 25-letniego agresora, który usłyszał zarzuty kierowania gróźb karalnych i naruszenia nietykalności medyków z Żar. Grozi mu kara do 3 lat więzienia.

Wszystko wydarzyło się 6 grudnia 2019 roku. Zespół pogotowia z Żar udał się do pomocy 25-letniemu mężczyźnie. Ratownicy medyczni przebadali pacjenta i zdecydowali o transporcie na Szpitalny Oddział Ratunkowy 105. Szpitala Wojskowego.

W karetce 25-latek stał się bardzo agresywny i wielokrotnie wyzywał medyków. Najgorzej było dopiero w szpitalu. Wówczas pacjent znieważył czterech ratowników, a także groził im pozbawieniem życia. Dodatkowo naruszył nietykalność cielesną dwóch ratowników, uderzając jednego w twarz oraz klatkę piersiową, a drugiego kopiąc w lewe udo.

Sprawa trafiła do sądu

Po ośmiu miesiącach Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 25-letniemu mężczyźnie. Zgodnie z przepisami kodeksu karnego grozi mu grzywna oraz kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do 3 lat.

Przeczytaj też: Ratownicy z Zielonej Góry uratowali życie 19-latka. Pomógł LUCAS - "trzeci członek zespołu"

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.