Radny Łukasz Mejza ma koronawirusa. Kwarantanna objęła marszałek i prawie cały sejmik województwa

09 sierpień 2020
(9 głosów)
Autor: 
Radny Łukasz Mejza ma koronawirusa Fot. Łukasz Mejza / Facebook

Radny sejmiku województwa lubuskiego Łukasz Mejza poinformował, że jest zakażony koronawirusem. Teraz przebywa w izolatorium. Na kwarantannę skierowano m.in. marszałek województwa oraz większość radnych sejmiku.

O pozytywnym wyniku testu na obecność COVID-19 Łukasz Mejza poinformował w mediach społecznościowych. Radny sejmiku z Bezpartyjnych Samorządowców powiedział, że wykonał badanie niezwłocznie po otrzymaniu informacji, iż miał kontakt z osobą zakażoną.

- Obdzwoniłem wszystkich, z którymi spędziłem ostatnie dni. Jeżeli kogokolwiek pominąłem, to pamiętajcie o tym, aby zgłosić się do sanepidu oraz zrobić test w trosce o zdrowie swoje i naszych najbliższych - apeluje Ł. Mejza.

Radny podkreśla, żeby nie lekceważyć koronawirusa. - Mi też wydawało się, iż to jest wirus, który mnie i moich najbliższych nie dotknie. Okazało się, że jest inaczej - mówi.

Marszałek województwa i członkowie sejmiku na kwarantannie

W ostatnim czasie Łukasz Mejza brał udział w nadzwyczajnych obradach sejmiku województwa lubuskiego. Był też obecny na szkoleniu radnych w Wiejcach. Listę uczestników wszystkich wydarzeń otrzymała Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna.

- Zgodnie z jej decyzją na obowiązkowej kwarantannie przebywać będą wszyscy z pierwszego kontaktu z zakażonym, czyli przede wszystkim radni województwa. Decyzja co do pozostałych uczestników nie została jeszcze podjęta - informuje marszałek Elżbieta Anna Polak.

Przeczytaj też: Wypadek na krajowej "27" pod Zieloną Górą. Osobówka uderzyła w drzewo i dachowała

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.