Burze z gradem w Lubuskiem. IMGW wydało ostrzeżenia I stopnia!

10 sierpień 2020
(0 głosów)
Burze z gradem w Lubuskiem. IMGW wydało ostrzeżenia I stopnia! Fot. Dominik Brzezicki

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia I stopnia przed burzami z gradem dla województwa lubuskiego. Obowiązują również ostrzeżenia przed upałami do 32 stopni Celsjusza.

W poniedziałek, 10 sierpnia, w wielu regionach województwa lubuskiego może zagrzmieć. Synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydali ostrzeżenia I stopnia przed burzami z gradem dla całego województwa lubuskiego. Prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu miejscami od 20 mm do 30 mm, lokalnie do 40 mm oraz porywami wiatru do 80 km/h. Miejscami grad. 

Dodatkowo na obszarze lubuskiego obowiązuje ostrzeżenie II stopnia przed upałami. Temperatura maksymalna w dzień wynosi od 30°C do 32°C. Temperatura minimalna w nocy od 18°C do 20°C.

Źródło: IMGW-PIB

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.