Pożar stogu pod Klenicą. Z ogniem walczyło 5 zastępów straży pożarnej!

10 sierpień 2020
(2 głosów)
Pożar stogu pod Klenicą. Z ogniem walczyło 5 zastępów straży pożarnej! OSP Trzebiechów

Pożar stogu w pobliżu miejscowości Klenica. W akcji 5 zastępów straży pożarnej. 

W poniedziałek, 10 sierpnia, o godzinie 14:20 dyżurny operacyjny Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego PSP w Zielonej Górze otrzymał zgłoszenie dotyczące pożaru stogu w pobliżu miejscowości Klenica. Na miejsce zadysponowano łącznie 5 zastępów straży pożarnej. Po wstępnym rozpoznaniu okazało się, że ogniem objęty jest dziesięciometrowy kawałek stogu. Pożar zagrażał znacznie większej ilości bel siana o długości około 40 metrów oraz wysokości 6 metrów. 

- Strażacy oddzielili płonącą część stogu od całej reszty. Prowadzono kontrolowane wypalenie. W tej chwili ognia już nie ma. Sytuacja jest już opanowana, pod kontrolą. - mówi st. kpt. Arkadiusz Kaniak, rzecznik zielonogórskich strażaków. Strażacy czekają na właściciela stogu, który przeora tlące się pozostałości słomy. 

Miłosz Balcerzak

Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.