Straciła 80 tysięcy złotych, aby "pomóc zięciowi". Ten miał spowodować wypadek

12 sierpień 2020
(1 głos)
Autor: 
Straciła 80 tysięcy złotych, aby "pomóc zięciowi" Fot. KWP Gorzów Wlkp.

80 tysięcy złotych - tyle pieniędzy straciła mieszkanka gminy Przytoczna koło Międzyrzecza, która padła ofiarą oszusta. Kobieta usłyszała historię o wypadku swojego zięcia i zapłaciła, aby ten "nie trafił do więzienia".

W ostatnim czasie na terenie powiatu międzyrzeckiego znów pojawili się oszuści. Tym razem stosują oni metodę "na wypadek". Niestety jedna z tych prób się powiodła.

Do starszej mieszkanki gminy Przytoczna zadzwonił mężczyzna podający się za znajomego jej zięcia. Opowiedział, że ten był sprawcą wypadku, w którym zginęła jedna osoba. Dodał, że jeżeli nie wpłaci dużej sumy pieniędzy, to trafi do więzienia.

Straciła 80 tysięcy złotych

Seniorka uwierzyła w telefoniczną bajkę oszusta. - Gdy zorientowała się, że jest ofiarą przestępstwa, na odzyskanie pieniędzy było już za późno. Tę historię jako ostrzeżenie przed podstępnym działaniem oszustów dedykujemy osobom starszym i ich rodzinom - podkreśla st. asp. Justyna Łętowska, rzeczniczka policji w Międzyrzeczu.

Przeczytaj też: Sulechów: Śmiertelna przejażdżka rowerowa. Ranna kobieta zmarła w szpitalu (FILM, ZDJĘCIA)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.