Zielona Góra: 23-latek napastował seksualnie barmankę w jednym z klubów

13 sierpień 2020
(1 głos)
Autor:  Redakcja
Zielona Góra: 23-latek napastował seksualnie barmankę w jednym z klubów Pixabay.com

Młody mężczyzna próbował zmusić barmankę do wyrażenia zgody na bliżej nieokreślone obcowanie seksualne w klubowej toalecie. Gdy kobieta nie zgodziła się, mężczyzna użył siły. Teraz 23-latek usłyszał wyrok przed Sądem Rejonowym w Zielonej Górze. 

W kwietniu 2020 roku do Sądu Rejonowego w Zielonej Górze wpłynął akt oskarżenia przeciwko 23-latkowi. Prokurator zarzucił mężczyźnie, że 10 grudnia 2019 roku w Zielonej Górze, w jednym z lokali muzycznych, działając w celu zmuszenia pokrzywdzonej do wyrażenia zgody na bliżej nieokreślone obcowanie seksualne, zastosował wobec niej przemoc polegającą na szarpaniu, przytrzymywaniu, ciągnięciu za odzież i rękę w kierunku toalety, czym spowodował u niej obrażenia ciała w postaci skręcenia prawego nadgarstka oraz stłuczenia prawej ręki, które naruszyły czynności narządu ciała na czas powyżej 7 dni.

Jak ustalono, pokrzywdzona była barmanką w lokalu, w którym doszło do zdarzenia, a oskarżony przebywał tam w charakterze gościa. W trakcie swojego pobytu mężczyzna nieustannie zaczepiał kobietę, składał jej propozycje spotkania, wspólnego spożycia drinka, jak również propozycje seksualne. Kobieta za każdym razem odmawiała i jednocześnie zdecydowanie reagowała na składane jej propozycje. W pewnym momencie, gdy klienci stolika wyszli na papierosa przed lokal, a barmanka sprzątała inne stoły podszedł do niej oskarżony, złapał ją za rękę i próbował zaciągnąć ją w stronę toalety. Kobieta stawiała opór i skutecznie wybroniła się uciekając z sali konsumpcyjnej.

Po zdarzeniu kobieta udała się do szpitala, gdzie stwierdzono u niej skręcenie i naderwanie nadgarstka. W sprawie odtworzono monitoring z lokalu, który potwierdził wersję pokrzywdzonej, przesłuchano także na okoliczność zdarzenia świadków. Oskarżony nie przyznał się do zarzucanego mu czynu i złożył wyjaśnienia sprzeczne ze stanem faktycznym. Wobec mężczyzny prokurator zastosował środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji.

W wydanym ostatnio wyroku sąd skazał oskarżonego na karę 6 miesięcy pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem wykonania kary na okres dwóch lat próby, zakaz kontaktowania się przez okres 3 lat z pokrzywdzoną, zakaz zbliżania się do pokrzywdzonej na odległość mniejszą niż 50 m na okres 3 lat oraz nawiązkę w kwocie 3000 złotych na rzecz pokrzywdzonej, jak również zasądzenie kosztów sądowych.

Źródło: Prokuratura Okręgowa w Zielonej Górze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.