Akcja policji w Kargowej. Zlikwidowano plantację konopi indyjskich (ZDJĘCIA, FILM)

14 sierpień 2020
(5 głosów)
Autor: 
Akcja policji w Kargowej. Zlikwidowano plantację konopi indyjskich Fot. KMP Zielona Góra

Realizacja policjantów z Sulechowa. W Kargowej zlikwidowano plantację konopi indyjskich. Do sprawy zatrzymano trzy osoby. Grozi im kara do 10 lat więzienia.

Sprawa ma swój początek w Posterunku Policji w Kargowej. Miejscowi dzielnicowi namierzyli mężczyznę, a następnie odkryli plantację konopi indyjskich, którą ten się opiekował. Następnie do sprawy zatrzymano jeszcze dwóch innych mężczyzn.

- Na plantacji zabezpieczono 124 sadzonek konopi w różnych fazach wzrostu, od 1,5 do 2 metrów wysokości. Znaleziono też ponad 400 gramów suszu ziela konopi o czarnorynkowej wartości co najmniej kilkunastu tysięcy złotych - relacjonuje podinsp. Małgorzata Stanisławska, rzeczniczka zielonogórskiej policji.

Grozi im do 10 lat więzienia

Zatrzymani mężczyźni to mieszkańcy gminy Kargowa w wieku 24-26 lat. Wszyscy usłyszeli już zarzuty, za które grozi im kara od roku do 10 lat pozbawienia wolności. Obecnie plantatorzy zostali tymczasowo aresztowani na trzy miesiące.

Przeczytaj też: Wypadek w Zielonej Górze. Cofał śmieciarką i potrącił 83-latkę

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.