Kompletnie pijany kierowca wjechał w plac zabaw. Zatrzymał go komendant policji!

14 sierpień 2020
(1 głos)
Kompletnie pijany kierowca wjechał w plac zabaw. Zatrzymał go komendant policji! Lubuska Policja

Kompletnie pijany 50-latek wsiadł za kółko osobowego Renault. Mężczyzna stracił panowanie nad pojazdem i wjechał w plac zabaw. Dalszą jazdę uniemożliwił mu Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Krośnie Odrzańskim. 

Wszystko wydarzyło się w środowy wieczór, 12 sierpnia. Skrajną nieodpowiedzialnością i bezmyślnością wykazał się 50-letni mężczyzna, który prowadził samochód mając w swoim organizmie ponad dwa promile alkoholu. Kierowca Renault z dużą prędkością przejechał przez rondo na wprost niszcząc znak drogowy i po wybiciu na wysokim krawężniku przeciął pas ścieżki rowerowej oraz chodnik lądując na pobliskim placu zabaw. Po tym kierowca włączył wsteczny bieg i próbował odjechać z miejsca zdarzenia. 

Na nieszczęście nieodpowiedzialnego kierowcy całe zdarzenie zaobserwował mł. insp. Maciej Sipek, który na co dzień pełni funkcję I Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Krośnie Odrzańskim. Komendant w środowy wieczór, będąc po służbie wybrał się na rodzinną wycieczkę rowerową. Policjant bez wahania podbiegł do pojazdu wyjął kluczyki ze stacyjki oraz uniemożliwił kierującemu oddalenie się do czasu przybycia patrolu.

Funkcjonariusze, którzy przybyli na miejsce zbadali stan trzeźwości kierującego. Urządzenie do badania trzeźwości wskazało w jego organizmie ponad dwa promile alkoholu. Dodatkowo po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że mężczyzna nie powinien w ogóle poruszać się pojazdami mechanicznymi z uwagi na orzeczony zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych.Dzięki zdecydowanej postawie policjanta nie doszło do tragedii. 50-latek za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przez sądem.

Źródło: mł. asp. Sylwia Betka, Komenda Powiatowa Policji w Krośnie Odrzańskim 

Czytaj także - Zielonogórski szpital zawiesza porody rodzinne. Powód? Koronawirus

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.