Żary: Zostawił psa w rozgrzanym aucie. 26-latkowi mogą grozić nawet 3 lata więzienia

13 wrzesień 2020
(4 głosów)
Autor: 
Żary: 26-latek zostawił psa w rozgrzanym aucie Redakcja/archiwum

Młody mężczyzna zostawił psa w aucie zaparkowanym na pełnym słońcu. Teraz o karze dla 26-latka zadecyduje Sądu Rejonowy w Żarach. Jeśli odrzuci wniosek prokuratora, sprawcy grożą nawet 3 lata więzienia.

Wszystko wydarzyło się 4 lipca 2020 roku, jednak teraz żarska prokuratura skierowała wniosek do sądu.

- Oskarżonemu zarzucono, że znęcał się nad psem rasy mieszanej typu York, bo pozostawił go w nasłonecznionym pojeździe z lekko uchylonymi szybami w sposób uniemożliwiający odpowiednią wentylację powietrza, przy panującej temperaturze zewnętrznej 31 stopni Celsjusza - czytamy w komunikacie prokuratury.

Śledczy podkreślają, że 26-latek pozostawił psa bez żadnej opieki oraz dostępu do wody i pożywienia czym naraził go na utratę życia lub zdrowia.

Grożą 3 lata więzienia. Prokuratura wnosi o mniejszą karę

Oskarżyciel wniósł do sądu o wymierzenie mężczyźnie kary grzywny (150 stawek dziennych po 20 zł każda), zakaz posiadania zwierząt na okres 3 lat próby, przepadek psa oraz nawiązkę na rzecz żarskiego stowarzyszenia ochrony zwierząt w kwocie 2000 zł. Jednak w przypadku odrzucenia wniosku przez sąd, oskarżony podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.

Przeczytaj też: Sulechów: Jaki ojciec taki syn. Obaj uwikłani w narkotykowy proceder (ZDJĘCIA)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.